18 listopada, 2020 🇵🇱 Czesław 0Comment

Wraz z nadejściem Bitcoin pojawiły się rozmaite możliwości, i w krótkim czasie stworzono kolejne kryptowaluty i alt-coiny, a wszystko to w dążeniu do uwolnienia ludzi od stresu biorącego się z używania tradycyjnych bankowych metod transakcji i prowadzenia interesów. Metody tradycyjne mają sporo luk, a klienci korzystają z owych tradycyjnych systemów bankowych wyłącznie dlatego, że nie ma lepszych opcji. Nadeszły jednak kryptowaluty, i są one dużo lepszą opcją od bankowości tradycyjnej, a w niedalekiej przyszłości mogą stać się codziennością i ostatecznie stanowić preferowaną formę prowadzenia interesów (kurs XRP).

Jedną z takich kryptowalut, która robi co w swojej mocy, aby prześcignąć tradycyjny system bankowy, jest Ripple. Ripple jest to kryptowaluta, a także funkcjonuje jako otwarta sieć płatności, gdzie mają miejsce przelewy walutowe. Banki i instytucje finansowe zdają sobie sprawę, jak ważne jest Ripple, i w związku z tym zaczęły adaptować kryptowalutę w swoich bankowych modelach transakcyjnych. Ripple posiada wiele możliwości, by stać się przyszłością bankowości, a możliwości te opierają się o następujące niesamowite cechy Ripple:

Stworzone Specjalnie dla Instytucji Finansowych i Operatorów Płatności:  Wiele kryptowalut nie ma jasnego i wyraźnego powodu ich stworzenia, poza stworzeniem ich do napędzenia ich platform. Być może stworzone je jako zabezpieczenie, do transakcji między użytkownikami, lub do płacenia za dobra i usługi, nie stworzono ich jednak w konkretnym celu. Ripple (XRP) jest aktywem cyfrowym z jasną definicją, do tego stworzono je dla przedsiębiorstw i transferów wartości.

Tańsze i Szybsze: Ripple oferuje możliwość zapewnienia bankom i instytucjom finansowym płynności w płatnościach transgranicznych. Przelewanie sporych kwot pieniężnych między państwami za pośrednictwem banku tradycyjnego zwykle wymaga całych dni na przetworzenie i dostarczenie, a i nie gwarantuje udanego przelewu. Ripple czyni przelewy transgraniczne bardzo łatwymi, szybkimi i niezwykle tanimi.

Szybsze Skalowanie: Przetwarzanie transakcji Bitcoin zwykle zajmuje całe godziny, a to dlatego iż przetwarza 7 transakcji na sekundę, podczas gdy Ripple przetwarza 1500 transakcji na sekundę. Aby rozliczyć transakcję przy użyciu Bitcoin potrzeba około 4 godzin, podczas gdy Ripple potrzebuje zaledwie 3,6 sekund.

Bezpieczeństwo: Kurs XRP mają miejsce w Rejestrze Ripple. Ten system kodowania typu open-source cieszy się poparciem dość zaufanych walidatorów i członków zespołu inżynierów, których obowiązkiem jest zachować jego funkcjonalność rozwijając przy tym rejestr coraz bardziej. Od momentu wprowadzenia na rynek Ripple cieszy się decentralizacją, dzięki której jest odporny i wytrzymały na awarie i ataki.

Połączenie Między Walutami Fiducjarnymi: Kurs XRP współpracuje z walutami fiducjarnymi na różnych giełdach cyfrowych, zapewniając wydajny i szybki transfer wartości poprzez granice. Przykładowo firma z USA chcąca zapłacić dostawcy z Wielkiej Brytanii musi przejść przez dostawcę Forex lub też użytkownik może zasilić wcześniej konto w Wielkiej Brytanii. Te dwie opcje są zwykle powolne i bardzo drogie. Ripple umożliwi dokonanie przelewu bez naliczania opłat za rynki walutowe czy też wcześniejszego zasilania konta.

Do innych cech należą: Łatwość Zakupu, Trwałość, Szybsze Płatności Transgraniczne itp.

Ripple ma wszystko, czego potrzeba, aby zawładnąć przyszłością bankowości, potrzebuje tylko właściwego wsparcia we właściwym kierunku.